EX-20-white

Kontaktujte nás

A. S. Jegorova 2, 984 01 Lučenec-Opatová pri Lučenci

Sledujte nás

Vďaka novým odpadovým vozidlám od REDOXu bude Bratislava opäť ekologickejšia

Vďaka novým odpadovým vozidlám od REDOXu bude Bratislava opäť ekologickejšia

Dodávateľ komunálnej techniky spoločnosť REDOX s.r.o. odovzdala bratislavskej mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) päť nových zberových vozidiel. Zvozové vozidlá FAUN Rotopress 519 na podvozkoch Scania L340 CNG s objemom nadstavby 19 m³ sú poháňané stlačeným zemným plynom CNG, a vďaka ním spoločnosť OLO prispeje k ekologickejšiemu hlavnému mestu. 

Spoločnosť REDOX, s.r.o. odovzdala spoločnosti OLO v júli jedno a v auguste štyri zvozové vozidlá. Dodávané autá sú určené na zber biologicky rozložiteľných odpadov (BRO) a kuchynského odpadu, preto je nadstavba špeciálne utesnená a vybavená integrovanou vaňou na zber tekutín. Princíp otáčajúceho sa bubna robí z ROTOPRESSU ideálnu nadstavbu na zber bioodpadu. Organický odpad sa jemne premieša a už pri zbere vynikajúco homogenizuje – tekutiny sa okamžite opäť vmiešajú. Stále premiešavanie prevzdušňuje odpad a znižuje vytváranie anaeróbnych zón, ktoré sú zdrojom nepríjemného zápachu. 

Nadstavba ROTOPRESS má viacero výhod, 75 rokov osvedčený princíp otáčacieho bubna robí z ROTOPRESSu jedno z najhospodárnejších zvozových vozidiel. Plusom je vysoká ovládateľnosť kvôli krátkemu previsu nadstavby, výborné rozdelenie zaťaženia náprav v každej fáze nakladania. Dôležitým faktorom sú minimálne náklady na údržbu a opravy kvôli jednoduchému lisovaniu bez pohyblivých častí a takmer bezbytkové vyprázdnenie aj pri silne vlhkých frakciách odpadu pomocou zmeny smeru otáčania so samočistiacim efektom.

Nadstavba Rotopress predstavuje mimoriadne robustné, odolné a spoľahlivé riešenie pre zber odpadu overené časom a našimi zákazníkmi. Vďaka vhodne dimenzovanému zdvíhaciemu a vyklápaciemu zariadeniu nadstavba dokáže vyprázdniť všetky kontajnery, od 60-litrových nádob po veľké 1100-litrové nádoby na odpad. Jednou zo silných stránok ROTOPRESSu je zber organického odpadu, ktorý sa okamžite homogenizuje v bubne. Navyše ROTOPRESS váži o 800 kg menej ako lisovacia nadstavba s rovnakým objemom. Čím sa zvyšuje užitočná hmotnosť nákladu, znižuje spotreba a znižujú emisie“, dopĺňa JUDr. Roman Malček, majiteľ spoločnosti REDOX.  

Spoločnosť OLO spolupracuje s REDOXom už roky. Spoločnosť REDOX v minulosti dodala mestu Bratislava desiatky zvozových vozidiel.

REDOX so sídlom v Lučenci je najväčším slovenským dodávateľom komunálnej techniky pre mestá, obce a spoločnosti, ktoré nakladajú s komunálnym a separovaným odpadom. Spoločnosť REDOX, s.r.o sa zaoberá tromi činnosťami – komplexný dodávateľ techniky, servis techniky a prenájom techniky pre zber, triedenie, zhodnotenie a zneškodnenie komunálnych odpadov. Vďaka tvrdej a poctivej práci má spoločnosť výrazný trhový podiel na Slovensku

POPIS K FOTKE: Spoločnosť REDOX, s.r.o odovzdala spoločnosti OLO v júli jedno a v auguste štyri nové zvozové vozidlá FAUN Rotopress 519 na podvozkoch Scania L340 CNG. Pätica nových áut poslúži na zber BRO a kuchynského odpadu.