EX-20-white

Kontaktujte nás

A. S. Jegorova 2, 984 01 Lučenec-Opatová pri Lučenci

Sledujte nás

FAUN ROTOPRESS DUALPOWER

PPrvé zberové vozidlo s dieselelektrickým hybridným pohonom

V časoch vysokých energetických cien hrajú rozumné ekonomické riešenia dôležitú úlohu. Ako najväčší európsky výrobca vozidiel na zber odpadu vyvinul Faun nový pohon, s ktorým šetríte svoje náklady a súčasne šetríte aj životné prostredie.

  • 33% menšia spotreba pohonných hmôt

Podiel spotreby pohonných hmôt z celkových nákladov na prevádzku vozidla na zber odpadov sa enormne znížil. Podľa odhadov sa náklady znížia o 40%. Nový model Rotopress DUALPOWER ušetrí až jednu tretinu spotreby pohonných hmôt za dennú prevádzku.

  • 33% menej CO2 – emisií

Len ten, kto môže predkladať logické koncepty, zostáva na dlhšiu dobu dôveryhodný. Zníženie emisií pri Faun Rotopress DUALPOWER pôsobí pozitívne na objem CO2.

  • 91 dB (A) miesto 106 dB(A) hlukových emisií

S novým, tichým pohonným agregátom pri prevádzke 91 dB (A) je vozidlo veľmi tiché.

Na porovnanie

Iné vozidlá na zber komunálneho odpadu vydávajú cca.106 dB (A), toľko, ako reťazová píla, (pre ľudské ucho je to zvýšenie o 15 dB) a to je trojnásobné zvýšenie hlučnosti.

Výrobca
FAUN
Typ nadstavby
FAUN ROTOPRESS
Pohon
Diesel + elektrický

NOVÁ GENRÁCIA Veľmi tichý, veľmi hospodárny a extrémne robustný.

Požiadavky na motor pre vozidlá na zber odpadu sú veľmi mnohostranné a rozlišujú sa počas denných liniek zberu. S opciou DUALPOWER dosiahol Faun optimálnu hnaciu jednotku s vlastným dieselelektrickým agregátom, ktorý zachytáva energiu pri brzdení vozidla a potom ju prenáša na pracovné operácie pri zbere odpadu. Tým šetrí nielen motor podvozku, ale aj náklady na prevádzku a životné prostredie. Faun Rotopress DUALPOWER je namiesto vzduchotlakových bŕzd vybavený elektrickými brzdami, ktoré získavajú energiu pri brzdení a znižujú opotrebenie bŕzd. Prídavný dieselelektrický agregát, ktorý sa zapne v správnom okamihu, znižuje spotrebu a CO2 emisie o jednu tretinu. Pretože je agregát zvukovo izolovaný, znižuje sa výrazne hlučnosť vozidla v porovnaní s vozidlom bez hybridného pohonu. Profitujte s týmto jedinečným energetickým konceptom a nechajte Faun Rotopress DUALPOWER aby pre Vás šetril náklady. Originálny hnací pohon vozidla slúži tak ako predtým k prekonávaniu väčších vzdialeností. Pri prekonaní vzdialenosti a pri prvom vysypaní zbernej nádoby sa pomocou mechanickej prevodovky prepne na elektropohon a motor podvozku sa vypne. Nutný výkon pri zbieraní odpadu produkuje tichý generátor, ktorého výkon je podporovaný zo zásobníka energie. Po procese vysypania nádob sa vozidlo pohybuje pomocou elektromotora, ktorý opäť slúži ako generátor a prenáša brzdnú energiu na opätovné pohnutie vozidla do zásobníka.